Ingiltere'de Yaşam
İngiltere'yi Keşfedin

Uluslararası Öğrenci Olarak İngiltere’de Eğitim Almak İçin 10 Neden

0 6

1. En İyi Üniversiteler
İngiltere, üniversitelerinin birçoğunun QS Dünya Sıralaması ve The Times’ın Yüksek Öğrenim Sıralaması gibi en iyi küresel lig tablolarına yerleştirilmesinden gurur duymaktadır. Üst düzey üniversitelerden mezun olmak, göze çarpan bir CV ile çalışmaya girmenize izin verecektir ve konu bilginiz, iş arayan ortalama adaydan daha derin olacaktır.
2. Uluslararası düzeyde saygınlık
İngiltere’de kazanılan yükseköğretim nitelikleri, uluslararası alanda büyük saygınlık ve yüksek itibar sahibidir. Bu, en iyi kuruluşlarla çalışmak için başvururken ve kariyerinizi geliştirirken son derece faydalı olacaktır.
3. Uluslararası İş Deneyimi
Kademe 4 öğrenci vizesi, uluslararası öğrencilere haftada 20 saate kadar çalışma izni verir. Bu sadece ders çalışırken kazanmak için değil, aynı zamanda işverenler tarafından istenen iş deneyimini kazanmak için de büyük fırsatlar sunar. İngiltere’de staj, işe yerleştirme ve yarı zamanlı işler için birçok fırsat vardır.
4. Dünyanın dili
İngilizce dünyada en çok kullanılan dildir. İngilizcenin evi olan İngiltere’de okumak, dil bilgisi geliştirerek ve işverenler tarafından aranan akademik ve mesleki dil becerilerini öğreterek kariyer beklentilerini geliştirir.
5. Kalite Güvence Ajansı (QAA)
Yüksek Öğrenim için Kalite Güvence Ajansı (QAA), üniversiteleri düzenli olarak denetleyen ve değerlendiren bir devlet organıdır. Öğretme, öğrenme ve araştırma standartları son derece yüksek standartlara uygundur ve tüm öğrencilere en kaliteli kursların ve öğretim yöntemlerinin sunulmasını sağlar.
6. Kültürel çeşitlilik
İngiltere birçok uluslararası topluluğa ev sahipliği yapar, zengin ve çeşitli kültürlerle dostça ve hoşgörülü bir yerdir. Bu, ziyaretçiler ve sakinler için sade ve tanıdık bir ortam sağlar ve yeni kültürleri deneyimlemek ve kültürünüzü İngiltere’nin geri kalanıyla paylaşmak için birçok fırsat sunar.
7. Zengin Tarih
Birleşik Krallık, zenginlik tarihi ile dolu olduğu için yaşamak ve okumak için son derece ilginç bir yerdir. Olağanüstü mimari, kaleler, tarihi kentler ve birçok müze, keşif ve öğrenim için alan sağlar.
8. Ücretsiz Sağlık
NHS olan Birleşik Krallık mücevheri, 6 aydan fazla süredir İngiltere’de bulunan tüm öğrenciler tarafından kullanılabilir. Bu, finansal sonuçları olmadan, gerektiğinde 7/24 tıbbi yardım olduğu anlamına gelir.
9. Lisansüstü istihdam edilebilirliği
QS Lisansüstü İstihdam Sıralaması 2019’a göre, İngiltere üniversiteleri lisansüstü istihdam edilebilirlik konusunda genellikle yüksek puan almaktadır. Birçok üniversite mezunlarına uygun işe yerleştirme bulma ve kariyerlerine başlama konusunda yardım sağlar.
10. Daha kısa kurs süresi ve daha az eğitim
Birleşik Krallık’taki kurslar, dünyanın geri kalanına kıyasla nispeten daha kısadır. Daha kısa kurslar, yeterliliklerin daha erken elde edilmesine izin verir, bu da ülkede eğitim ve yaşam maliyetini azaltır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.