Ingiltere'de Yaşam
İngiltere'yi Keşfedin

İngiltere’de Yaşam (Yaşam Giderleri)

0 7

İngiltere’de Yaşam (Yaşam Giderleri)

Yaşam giderleri

Geldiğinizde yanınızda çok fazla paranız varmış gibi hissedeceksiniz. Lütfen makul bir şekilde bütçe yapın. Ücretler ve konaklama ücretlerini ödemeyi, yiyeceklerden nakliyeye, günlük yaşam giderlerine, defterlerden kıyafetlere kadar düşünmeniz gerekecek.

Günden güne ne kadar harcayacaksınız?

Yaşam tarzınıza bağlı olduğu için yaşam maliyetini doğru bir şekilde tahmin etmek zordur. Genel olarak, üniversitede konaklama en ucuzudur. Ayrıca SOAS ve üniversitenin diğer kolejlerinin, yeme ve içmenin daha uygun olduğu sübvansiyonlu kafe ve barlar sunduğunu göreceksiniz.

Aşağıdakiler kaba bir rehber olarak sunulur (aylık). Dahil etmediğimiz diğer alanların / maliyetlerin olacağını lütfen unutmayın. Daha az yaşamak mümkündür, ancak aşağıdakiler makul bir yaşam standardı sağlayacaktır:

 

Masraflar Aylık GBP (£) maliyet
Konaklama
(çamaşırhane ve telefon dışındaki faturalar dahil mutfaklı salonlarda)
590
Çamaşır 15-18
Telefon 20-40 (kullanıma bağlıdır)
Yemek 230-275
Seyahat (Londra içindeki otobüsler, trenler) 50-110
Kitap, gereç, kırtasiye 40-70
Giyim 35-55
Kişisel giderler 20-35(banyo malzemeleri dahil)
Çeşitli 40-70(eğlence)
TOPLAM £1,000+ her ay

İlk olarak, bazı iyi haberler.

Ekim 2018’de İngiltere Şansölyesi, Nisan 2019’da başlayan vergi yılı için kişisel ödenekte 11.850 £ ‘dan 12.500 £’ a yükseldiğini açıkladı.
Bu, milyonlarca vergi mükellefinin eve götürme ücretine hoş bir ek olacaktır. Muhasebe şirketi Deloitte bunun temel vergi mükellefleri için yıllık 130 £ vergi tasarrufu anlamına geleceğini söyledi.
Bu seviyeler ertesi yıl donacak, ancak bundan sonra enflasyona paralel olarak önemli ölçüde yükselecektir. Yani insanlar daha fazla kazandıkça, otomatik olarak daha yüksek bir vergi bandına sürüklenmezler.
Yaşayan Ücret Vakfı, kendi analizini gerçekleştirdi ve asgari ücretteki işçilerin her gün sadece altı günlük yaşam maliyetlerini karşılamak için ek altı hafta daha çalışması gerekeceğine inanıyor.
Yeni hükümetin asgari saatte 7.83 £ ‘e yükselmesine rağmen, bu, bir işçiye yıllık gerçek maaştan daha düşük, yaklaşık 1.800 £ daha az bir maaş sağlayacaktır. Bu miktar, insanların ulaşım, barınma, yiyecek ve çocuk bakımı için gerekli yaşam maliyetlerine ne harcamaları gerektiğini hesaplamak için hesaplanmıştır.
İyi haber şu ki, asgari ücret enflasyonu yakalamak için daha hızlı artacak ve ücretler de bu eğilimi yansıtmaya devam ediyor.

Gıda

Ücretlerdeki ve vergisiz ödeneklerdeki artışa rağmen, gıda fiyatlarının 2020’de yükseleceği görülüyor. Brexit suçlanabilir, önde gelen gıda tedarikçileri ithalat tarifelerinin, göçmen işçilik kısıtlamalarının ve zayıflayan poundun daha önemli bir etkiye sahip olacağına inanıyor. yiyecek ve içecek fiyatlarının diğer tüm faktörlerden daha fazla olması.
Bununla birlikte, başka bir etkili faktör var – hava durumu.
İngiltere bu sene sıcak bir yaz geçirdiğinden rekor sıcaklıklar ve kuraklık yaşadı; tipik gıda hasadı çiftçilere sert vurdu. Patates, soğan ve havuç gibi temel gıda maddelerinin verimi% 20 azalmıştır.
Bu düşük hasat, ortalama aylık alışveriş faturasına 7.15 £ artışla% 5 civarında olması beklenen tüketiciler için gıda fiyatlarında artışa neden olacaktır.

Seyahat

İngiltere demiryolu fiyatları Ocak 2019’da zaten% 3.1 arttı ve enflasyondaki artışı yansıttı ve bu 2018’deki% 3.4’lük artışın altında.

Tam emeklilik maaşı enflasyon oranının üzerine çıkacak ve emeklilere kazançlarında ve yaşam maliyetleriyle başa çıkmada hoş bir destek sağlayacak.
Ne yazık ki aileler için, Birleşik Krallık hükümetinin kemer sıkma önlemlerinin bir parçası olarak donduruldukları için çocuk parası veya çocuk vergisi kredilerinde artış yoktur. Bu avantajlardaki artışlar en erken 2020 yılına kadar görülmeyecektir. Evrensel Kredi konusunda çalışma ödeneği ile mücadele edenler için biraz rahatlama olabilir; ancak, bu ayrıntılar henüz yayınlanmamıştır.
Çocuk bakımına ihtiyaç duyanlar için işe geri dönebilmeleri için çok az rahatlama vardır, çünkü 2008’den bu yana çocuk bakımı maliyetleri% 52 artarken, ücretler sadece% 17 artmıştır ve muhtemelen bu eğilim devam edecek ve çalışan aileler için daha zor hale gelecektir. çalışan ebeveynler için bütçe.
Bu düşük gelirli ebeveynler ve aileler için, uygunsa yıllık 2.000 £ ‘a kadar çocuk bakım masraflarına yardımcı olabilecek vergisiz bir çocuk bakım programı vardır. Ebeveynler, onaylanmış bir çocuk bakıcıları varsa burada kriterleri kontrol edebilir.
Peki, Birleşik Krallık yaşam maliyetleri 2020’de artacak mı?
En kısa ve en basit cevap evet.
İngiltere’deki yaşam maliyetleri 2020’de artacak, bazı bölgeler enflasyondaki genel artıştan sonra diğerlerinden daha fazla olacaktır.
Dahası, İngiltere Avrupa Birliği’nden çıktıktan sonra, yaşam maliyetini azaltmaya veya artırmaya yardımcı olup olmayacağını söylemek mümkün olmasa da, İngiltere yaşam maliyetleri üzerinde başka etkiler olabilir.
İngiltere’deki haneler şüphesiz bir etki hissedecek ve şimdi bütçeleri en üst düzeye çıkarmanın ve 2020’yi müreffeh bir yeni yıla indirmenin zamanı olacak!
Bunun kişisel finansınız üzerindeki etkisini sınırlamak için ne yapıyorsunuz?
Aşağıda hızlı bir yorum bırakarak bana bildirin.

Peki, Birleşik Krallık yaşam maliyetleri 2020’de artacak mı?

En kısa ve en basit cevap evet.
İngiltere’deki yaşam maliyetleri 2020’de artacak, bazı bölgeler enflasyondaki genel artıştan sonra diğerlerinden daha fazla olacaktır.
Dahası, İngiltere Avrupa Birliği’nden çıktıktan sonra, bunun yaşam maliyetini azaltmaya veya artırmaya yardımcı olup olmayacağını söylemek mümkün olmasa da, İngiltere yaşam maliyetleri üzerinde daha fazla etki olabilir.
İngiltere’deki haneler şüphesiz bir etki hissedecek ve şimdi bütçeleri en üst düzeye çıkarmanın ve 2020’yi müreffeh bir yeni yıla indirmenin zamanı olacak!
Bunun kişisel finansınız üzerindeki etkisini sınırlamak için ne yapıyorsunuz?
Aşağıda hızlı bir yorum bırakarak bana bildirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.